' INFOLEX.LT > Diskusijos > SOS! Naujas PVM istatymas 95, 96 straipsnis
INFOLEX.LT
02:29 Trečiadienis, 2016 vasario 10 d. English English Lietuviškai Lietuviškai
Pradžia Teisės aktai Teismų praktika Studentai Visuomenė Mano
Šiandien portale
 • Naujienos
 • Renginiai
 • Diskusijos
 • Kas ką veikia
 • Darbo birža
 • Infolex formos
 • WWW nuorodos
 • Apie mus
 • Teisės aktai
 • Kodeksai
 • Populiariausi įstatymai
 • Naujausi aktai
 • Savivaldybių dokumentai
 • Teismų praktika
 • Dažniausiai cituojamos bylos
 • Populiariausios bylos
 • Naujausios santraukos
 • Susipažinkite
  Teisės mokymai NTA Teismai Advokatų kontoros Antstolių kontoros Notarų biurai Policijos komisariatai Teismai Teisės mokymai ERPF
   

  Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
  Paieška:   
  Diskusijos teksto dydis:  A  A  A  A  A 
   

  Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Mokesčių teisė > SOS! Naujas PVM istatymas ...


      


  daivutele 2002.09.24 11:16 Reitingas: 1 ( 1 ) 
  Padekite! Musu imone is Lenkijos imones issinuomavo generatoriu. Uz laikinaji ivezima sumokejome 3% importo PVM. Ar reikia apskaiciuoti ir sumoketi PVM i biudzeta uz tiekiamas paslaugas jeigu Lenku imone nera PVM moketoja ir mes gavome is ju saskaita uz nuomos paslaugas. (Naujas PVM istatymas 95 ir 96 str.

  1. Wolf 2002.09.24 15:58
  3% ? Nevisai susipažinės su muitinės proceduromis, bet ar yra toks procentas?

  Beje kuo jūsų situacijoje netinka 95 str. 3 d. ?
  "3. Jeigu užsienio asmuo šalies teritorijoje teikia šio Įstatymo 13 straipsnio 6 ir (arba) 7 dalyse nurodytas paslaugas, šių paslaugų pirkėjas (klientas) privalo už šias užsienio asmens teikiamas paslaugas šiame Įstatyme nustatyta tvarka apskaičiuoti ir sumokėti į biudžetą pardavimo PVM. Pirkėjas (klientas) neskaičiuoja ir nemoka į biudžetą pardavimo PVM už užsienio asmens teikiamą kilnojamojo daikto nuomos paslaugą, jeigu nuomojamas į Lietuvos Respublikos muitų teritoriją įvežtas kilnojamasis daiktas, už kurį nustatyta tvarka buvo sumokėtas importo PVM. "

  Drįsčiau teigti, kad paslauga yra suteikta Lietuvoje (pagal 13 str.), todėl jei jus sumokėjot 95 str. 3d. nurodyta importo PVM ir turite visus patvirtinančius dokumentus - paslaugos už pirkėja apmokėstinti nereikia.

  O jei ir reikėtų, vadovaukytes VMI raštu Nr. 08-1-02-6974 , 2002.08.07(jei neturit galiu atsiusti) , bej 2002 m. rugsėjo 4 d. Įsakymu Nr. 258.

  2. daivutele 2002.09.25 09:27
  Vat vienintelė problema ir yra tame ar reikia skaičiuoti ir mokėti PVM į biudžetą, jeigu nuomojamas į Lietuvos Reaspublikos muitų teritoriją įvežtas kilnojamas daiktas, už kurį yra sumokėtas 3% importo PVM nuo apskaičiuotos mokėtinos importo PVM sumos (Laikinojo įvežimo procedūros taikymo teisinis pagrindas - LR Vyriausybės 2001m. birželio 14d. nutarimu Nr.719 patvirtintos Laikinojo prekių įvežimo į Lietuvos Rerspubliką tvarkos 94p. (iš dalies neapmokestinant importo muitais ir mokesčiais). Ar galima šiuo atveju pritaikyti PVM įstatymo 95 strp. 3 dalį "...už kurį nustatyta tvarka buvo sumokėtas importo PVM".
  Kur galima pasiskaityti apie nustatytą tvarką ir kokia tai tvarka?
  Gerb. Wolf laukiu Jusų komentarų Ačiū.

  3. Wolf 2002.09.25 11:35
  Supratau jūs norite 95 str. paaiškinimo ir komentarų ir ar "nustatyta tvarka atitinka nutarimo nuostatas. Jų kolkas nėra (visi mes jų laukiam). Viena iš išeičių skambinti ar (geriau) parašyti VMI. Atsiprašau, bet plačiau nedrisiu komentuoti.

  4. daivutele 2002.09.25 13:50
  Šiandien buvau VMI ir po ilgų diskusijų - išvada tokia, kad nereikia apskaičuoti ir mokėti pardavimo PVM (aukščiau nurodytu atveju), bet ar po mėnesio nepasikeis jų nuomonė?

  5. Wolf 4. daivutele 2002.09.25 14:30
  Dėl šventos ramybės tikrai užklauskit raštu, tada jei nuomonė ir pasikeis jus turėsit įrodymą. Beje su užsieniu situacija jau buvo, aišku ne tokia kaip pas jūs, reikėjo skaičiuoti PVM už iš pirkėjo pirktas prekės.

  Jei įmonė PVM mokėtoja jokių realių mokėjomo prievolių todėl, kad jūs ta pati mėn. parodot ir pirkimo ir pardavimo(tam skirtuose eilutese) PVM ( raštas Nr. 08-1-02-6974 ). Jei jūs ne PVM mokėtojai tada užgula mokesčių našta, tikrai reikia mokėti, o sumokėta mokestį galima įtraukti į leidžiamus atskaitymus. Aišku reikia teikti priedą prie PVM deklaracijos, surinkti visą informaciją ir turėti visus dokumentus.

  Jūsų komentaras/atsakymas
  DĖMESIO: Jūs galite rašyti žinutę ir neprisiregistravęs sistemoje. Jei nesate užsiregistravęs ir norite tai padaryti nemokamai - spauskite čia.

  Prieš rašydami-perskaitykite  Privatumas
  Vardas (Nick)* Rodyti nuorodą į mano asmens kortelę portale
  El. paštas Rodyti mano el. paštą
  Atsakymas į Atsakymas privatus (matys tik gavėjas ir autorius)
  P.S. Rašyti privačiai galima tik pažymėtiems žvaigždute
  Komentaras*
  Saugos kodas*
     Įrašykite saugos kodą, kurį matote piešinėlyje


  PASTABOS:
  1. Neįžeidinėkite diskusijų dalyvių;
  2. Neįžeidinėkite teisininkų bei teisinės sistemos.
  3. Nekurstykite rasinės ar tautinės diskriminacijos.
  4. Mes tikimės, kad diskusijose dalyvauja išsilavinę ir kultūringi žmonės.
  5. Reklaminiai skelbimai bus šalinami be įspėjimo.
   
   
  © UAB Lexnet
  tel. (8-5) 277 9832, faks. (8-5) 277 9831
  el. paštas: portalas@lexnet.lt